Rīgas pieminekļu aģentūra izstrādājusi darbības stratēģiju trim gadiem - plāno attīstīt restaurācijas centru
Trešdien, 20. novembrī, Rīgas domes deputāti apstiprināja Rīgas pieminekļu aģentūras darbības stratēģiju 2024.–2026. gadam, kas paredz attīstīt un pilnveidot restaurācijas centru Varoņu ielā 13.
Atklās taktilo Brīvības pieminekļa miniatūru neredzīgiem cilvēkiem
2022-11-18T06:50:00+00:00
Piektdien, 18. novembrī, tiks atklāta taktila Brīvības pieminekļa miniatūra neredzīgiem cilvēkiem. Objekts tapis, lai arī cilvēki ar redzes traucējumiem spētu sataustīt un aptvert Brīvības pieminekļa simbolisko nozīmi un skaistumu. Gluži kā Kārļa Zāles radītais Brīvības piemineklis, arī taktilais piemineklis tapis par tautas ziedojumiem un šodien tiks atklāts svinīgā pasākumā, piedaloties tā veidotājiem.
Tapis taktilais Brīvības piemineklis: to atklās 18. novembrī. FOTO, VIDEO
Latvijas dzimšanas dienā – 18. novembrī Brīvības laukumā netālu no Kolonādes kioska iepretim Kārļa Zāles veidotajam oriģinālam pēc 87 gadiem atklās vēl vienu Brīvības pieminekli, šoreiz taktilo, lai vienu no mūsu valsts galvenajiem simboliem varētu iepazīt arī neredzīgi un vājredzīgi cilvēki.
Taktilā Brīvības pieminekļa uzstādīšanai trūkst 3500 eiro
2022-10-23T17:17:00+00:00
Saziedota visa nepieciešamā summa, lai bronzā atlietu Brīvības pieminekli neredzīgajiem, tomēr fonds "Nāc līdzās" atkal lūdz līdzcilvēku atbalstu, – lai pieminekli novietotu blakus īstajam Brīvības piemineklim, trūkst trīsarpus tūkstoši eiro.
Bronzā atlej taktilo Brīvības pieminekli, darba pabeigšanai vēl cer uz ziedojumiem
2022-09-10T18:52:00+00:00
Patiesības mirklis - tā tēlnieki saka par brīdi, kad 1150 grādu karstā bronza ielīst formās, lai vēlāk, atkal izņemta no tām, taptu par skulptūru. Šonedēļ šīs ugunskristības piedzīvoja ilgi lolots, bet vēl nepabeigts projekts – taktilais Brīvības piemineklis. Pieminekļa miniatūrais modelis tā varenību ļaus sajust tiem, kas ir neredzīgi.
Jūtu ķīmija ar brīvības simbolu. Top taktilais Brīvības piemineklis cilvēkiem ar redzes traucējumiem
2022-06-06T06:40:00+00:00
Pirms dažām dienām apstiprināts projekta gala variants topošajam taktilajam objektam – Brīvības piemineklim miniatūrā formā. Objekts top ar mērķi, lai arī neredzīgi un vājredzīgi cilvēki varētu gūt pēc iespējas pilnīgāku priekšstatu par mūsu brīvības simbolu, jo viņi to vislabāk var izdarīt ar taustes jeb taktilo sajūtu palīdzību. Šādu iespēju dos miniatūrais pieminekļa modelis. To plānots atklāt 15. oktobrī, Baltā spieķa dienā, un tas atradīsies netālu no Brīvības pieminekļa un būs veidots bronzā. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, arī taktilais objekts top par sabiedrības ziedojumiem. Kopumā nepieciešami nedaudz vairāk kā 37 000 eiro. Šobrīd savākti nepilni 7000 eiro.
Pie Brīvības pieminekļa vēsturiskajā vietā atkal plīvo karogi
2021-11-10T19:05:00+00:00
Lāčplēša dienas gaidās pie Brīvības pieminekļa jau izritināti valsts karogi. Taču pavisam īpaša ir vieta, kur tie plīvo – aiz pieminekļa tieši tajā vietā, kur karogu masti bija izvietoti arī 1935. gadā, kad piemineklis tika atklāts. Kopā ar Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu šo ideju atjaunoja un realizēja atvaļinātais Jūras spēku flotiles admirālis Andrejs Mežmalis.
Šī gada neatkarības svētkos mūsu nozīmīgākais simbols Brīvības piemineklis iemirdzēsies īpaši spoži, un turpmāk tas būs skaidri saskatāms arī gada tumšajā laikā.
Brīvības pieminekļa izgaismošanai – Latvijā ražoti apgaismes balsti
2021-10-16T17:56:00+00:00
“Atbalstīt Latvijas valsts galvenā brīvības simbola izgaismošanu ar mūsu ražotiem apgaismes balstiem ir gods.” Tā saka metālražošanas uzņēmuma pārstāvji, kuri Brīvības pieminekļa izgaismošanai dāvina 12 apgaismes balstus. Pamazām noslēdzas būvdarbi, lai Brīvības piemineklis iemirdzētos 18. novembrī.
Pēc 55 dienām – tieši Latvijas dzimšanas dienā – mūsu svarīgākais simbols Brīvības piemineklis iemirdzēsies jaunā gaismā. Pēc trīs gadu līdzekļu vākšanas un projekta saskaņošanas piektdien, 24. septembrī, ar simbolisku lāpu aizdegšanu sākti būvdarbi, lai pie Brīvības pieminekļa tiktu uzstādīti jauni īpaši gaismekļu balsti ar prožektoriem, kas to izgaismos pilnībā diennakts tumšajā laikā.
Brīvības pieminekļa izgaismošanai izstrādā būvprojektu
2021-01-03T16:07:00+00:00
Pērn Lāčplēša dienā rīdziniekiem un pilsētas viesiem bija iespējams ieraudzīt Brīvības pieminekli gluži burtiski jaunā gaismā, jo tas bija izgaismots pēc jaunās ieceres. Šis projekts arī saņēmis būvatļauju. Tas gan nenozīmē, ka tuvākajā laikā sāksies jauno apgaismošanas balstu izbūve - vēl jāizstrādā pilnais būvprojekts. Taču Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda cilvēki ir pārliecināti, ka jau drīz tumšajos vakaros Brīvības tēls gaiši iemirdzēsies pret melnajām debesīm.
Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds un tā idejas autors, bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers otrdien, 10. novembrī, svin mazu uzvaru – Lāčplēša dienas gaidās pirmo reizi izmēģināta Brīvības tēla izgaismošana.
Lāčplēša dienā izmēģinās Brīvības pieminekļa izgaismošanu
2020-10-22T15:06:00+00:00
Lāčplēša dienā pirmo reizi varēs vērot, kāds izskatīsies izgaismotais Brīvības piemineklis. Ceturtdien sākusies būvprojekta detaļu izstrāde, un tās laikā pētītas Holandes liepu saknes. Projekta autori skaidro, tas vajadzīgs, lai precīzi zinātu, kur atradīsies seši garie masti ar prožektoriem, kas ļaus arī diennakts tumšajā laikā labi saskatīt Brīvības statuju un citus pieminekļa elementus.
Aicina sabiedrību izteikties par Brīvības pieminekļa izgaismošanas plānu
2020-06-22T04:43:00+00:00
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā publiskajai apspriešanai izstādīta Brīvības pieminekļa izgaismošanas arhitektoniskā koncepcija. Sabiedrības apskatei tā būs pieejama līdz pat augusta beigām vairākās bibliotēkās Latvijā.
Sākusies Brīvības pieminekļa izgaismošanas koncepcijas publiskā apspriešana
2020-06-17T08:19:00+00:00
Pagājis gads, kopš ideju pastāvīgi izgaismot Brīvības pieminekli aizrautīgi virza Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds tā idejas autora Valda Zatlera vadībā. Gada laikā, pateicoties ziedotāju atbalstam, tapusi arhitektoniskā koncepcija un nepieciešamais būvprojekts. 17. jūnijā aizsāksies publiskā apspriešana par pieminekļa izgaismošanas arhitektonisko koncepciju.
Seši gari masti ar prožektoriem, kas no visām pusēm izgaismos Brīvības pieminekli, taču būs nemanāmi apkārtējā vidē un nespīdēs acīs garāmgājējiem. Tāda ir arhitekta un gaismas mākslinieku iecere sarežģītajam mūsu brīvības simbola izgaismošanas projektam.
Šobrīd gaišs ir laukums ap Brīvības pieminekli, bet valstij un tautai tik svarīgie tēli un pati brīvības statuja grimst tumsā. Tieši tādēļ ar izgaismošanas ideju klajā nāca bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers. Šobrīd Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds strādā pie gaismas skicēm, kas drīzumā varētu tikt nodotas sabiedriskajai apspriešanai.
"Brīvības piemineklim būs gaismā būt" ar šādu mērķi parakstīts trīspusējs sadarbības līgums starp Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu, Rīgas pieminekļu aģentūru un Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi par kopīgu Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekta izstrādi. Projekta mērķis - lai tautas brīvības simbolam izveidotu apgaismojumu un trīs zvaigznes mirdzētu arī tad, ja visapkārt tumšs.
Открылась выставка о памятнике Свободы — внутри самого памятника
2018-09-12T06:05:00+00:00
Внутри памятника Свободы, в Зале почёта, состоялось открытие фотовыставки, где представлены уникальные фотографии строительства памятника, государственных праздников и других торжеств, проходивших у подножия монумента на протяжении 80 лет, сообщает Латвийское радио 4 в передаче «Домская площадь».
Памятник Свободы торжественно открыли после реставрации (ФОТО и ВИДЕО)
2017-10-19T06:54:00+00:00
Стоящий в самом сердце латвийской столицы Памятник Свободы помнит самые разные времена. Когда-то мимо него ходил общественный транспорт. Затем у монумента начали массово встречать Новый год. Сейчас там проходят торжественные и общественные мероприятия. В июле монумент начали реставрировать — и на сегодня назначена торжественная церемония открытия, сообщает программа «Домская площадь» Латвийского радио-4.
Памятник Свободы на три месяца обнесут забором — из-за реставрации
2017-07-24T16:08:00+00:00
В понедельник, 24 июля, Памятник Свободы начнут приводить в порядок, что займет около трех месяцев. На это время его обнесут забором — нельзя будет возложить цветы, кроме того, не будет и почетного караула.